Profilaktyk na konferencji poświęconej problematyce narkotyków i dopalaczy

Policjant niżańskiej komendy był jednym z prelegentów Konferencji pn. „ Narkotyki, dopalacze – zagrożeniem dla zdrowia publicznego”, organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nisku. Przedsięwzięcie wkomponowuje się w kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

St. asp. Bernard Dul uczestniczył w powiatowej konferencji organizowanej w piątek, w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nisku. Program konferencji przewidywał wystąpienia przedstawicieli instytucji zajmujących się zgubnymi skutkami eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi.

Konferencję otworzyła Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku Maria Budkowska. Po wstępie, głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Marek Mróz. Wystąpienie poruszało problem rozprzestrzeniania się „nowych narkotyków” i walki z dynamicznym rozwojem jego rynku. 

Kolejnym prelegentem była przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku Teresa Kaczor, która przestawiła problem tzw. „dopalaczy” w powiecie niżańskim. 

Swoje wystąpienie miał również profilaktyk z niżańskiej komendy st. asp. Bernard Dul, który przedstawił praktyczne aspekty związane z narkotykami i dopalaczami. Omówił, na podstawie prezentacji multimedialnej tzw. „walizki narkotykowej”, zawierającej gadżety wykorzystywane przez młodzież do zażywania środków odurzających. Prezentacja miała za zadanie wyczulenie dorosłych na niewinnie wyglądające przedmioty, świadczące o problemie z narkotykami czy dopalaczami.

Kolejne dwa wystąpienia terapeutki Poradni Leczenia Uzależnień w Nisku Elżbiety Kochan i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nisku Doroty Rabińskiej związane były z pracą z osobami uzależnionymi.

Celem konferencji było podkreślenie wagi działań edukacyjnych w pracy z młodzieżą oraz potrzeby wielopłaszczyznowej współpracy instytucji lokalnych w walce z problemami uzależnień.
 
.
 

 

Źródło KPP Nisko