NOWY RADIOWÓZ DLA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W NISKU

Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do niżańskich policjantów ruchu drogowego. Kię Ceed zakupiono w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2022-2025 oraz dzięki współfinansowaniu ze środków jednostek samorządu terytorialnego.

W ubiegłym miesiącu, flota niżańskiej drogówki wzbogaciła się o nowy, oznakowany radiowóz KIA Ceed. Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2022-2025, a współfinansowany ze środków jednostek samorządu terytorialnego. Całkowity koszt zakupu samochodu to ponad 150 tysięcy złotych.

Oznakowana KIA Ceed wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra, ponadto w radiowozie zwiększona została liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych, zmienił się wzór oznakowania i wprowadzone zostały dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluorescencyjnych żółto-zielonych pasów. Nowe wyposażenie ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Komendant Powiatowy Policji w Nisku, podinspektor Dariusz Szybiak, przekazał podziękowania przedstawicielom samorządu terytorialnego za dotychczasową współpracę oraz za zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięć, podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu niżańskiego.