Zdarzenie z udziałem zwierzyny

W poniedziałek w miejscowości Przyszów doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Jeleń, który wybiegł z lasu uderzył najpierw w osobowego volkswagena, a następnie w pojazd marki Star. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z autami. Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozwagi i dostosowanie prędkości do warunków drogowych, szczególnie w okolicy pól oraz obszarów leśnych.

Stalowowolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali w miejscowości Przyszów, gm. Bojanów, w związku ze zdarzeniem drogowym z udziałem dwóch samochodów i jelenia.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że jeleń wbiegł wprost przed jadącego w kierunku Przyszowa volkswagena, kierowanego przez 42-latkę. Następnie zwierzę odbiło się od pojazdu i uderzyło w jadącego w kierunku Nowej Dęby stara. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Zwierzę nie przeżyło. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy pojazdy.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu- to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.