PĘDZIŁ W OBSZARZE ZABUDOWANYM 123 KM/H – STRACIŁ PRAWO JAZDY

Stalowowolscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego seatem, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. 21-latek pędził 123 km/h. Poniósł za to konsekwencje – stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne

W środę, przed godz. 20, policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego seatem. 21-latek, na ul. Czarnieckiego, na odcinku drogi Stalowa Wola-Pysznica, jechał z prędkością 123 km/h. Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2500 zł i 14 punktów karnych. Mężczyzna stracili również swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zachowanie kierowcy było tym bardziej nieodpowiedzialne, gdyż odcinek drogi, na którym został zatrzymany, jest często uczęszczany przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W rejonie znajdują się ogrody działkowe, a wzdłuż drogi biegnie ciąg pieszo-rowerowy, przechodzący w pas dla rowerów.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość, brawura i alkohol są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.