Nietrzeźwy 46-latek sprawcą zdarzenia drogowego

Stalowowolscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym kierujący skodą wjechał w tył poprzedzającego go volkswagena. 46-letni sprawca kolizji był nietrzeźwy. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 15, na ul. Poniatowskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą, 46-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen i najechał na jego tył.

Uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że kierujący skodą miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 46-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112.

Źródło KPP Stalowa Wola