ZAPROSZENIE NA DEBATY SPOŁECZNE W ULANOWIE I KRZESZOWIE

Niżańscy policjanci prowadzą szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym. Edukacji o bezpieczeństwie, nigdy nie za wiele. Dlatego w najbliższych tygodniach, niżańscy policjanci zapraszają seniorów do udziału w debatach społecznych, które odbędą się na terenie Ulanowa i Krzeszowa.

Wyłudzanie pieniędzy od seniorów, to dla oszustów sposób na szybkie wzbogacenie się ich kosztem. Seniorzy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Komenda Powiatowa Policji w Nisku wychodzi naprzeciw tym zagrożeniom, organizując kolejne spotkania dla seniorów w formie debat społecznych.

Pierwsza debata inauguracyjna w obszarze bezpieczeństwa seniorów, odbędzie się 21 lutego o godz. 15, w ulanowskim Centrum Kultury, kolejna będzie miała miejsce 1 marca o godz. 9.30, w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. Spotkania te, odbędą się pod hasłem „Porozmawiajmy o oszustwach – bądźmy świadomi zagrożenia”, mają m.in. na celu wypracowanie modelu działania seniorów w przypadku otrzymania fałszywej oferty.

W debacie wezmą udział między innymi przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nisku oraz Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.

Serdecznie zapraszamy.