Pijany kierowca miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie

Policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który pijany kierował samochodem. Mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki przekazanej informacji od świadka. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło we wtorek, przed. godz. 21, na ul. Bojanowskiej w Stalowej Woli. Dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał od świadka, że w kierunku miejscowości Przyszów pojazdem marki Honda porusza się mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu. Policjanci udali się we wskazany rejon, gdzie zauważyli opisany w zgłoszeniu samochód. Kierujący nim miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali hondę do kontroli.

Po wylegitymowaniu okazało się, że autem jechał 51-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie 51-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Reagujmy zawsze, gdy mamy podejrzenie że ktoś kieruje po alkoholu. Przekazana policji informacja może uratować czyjeś życie.