Letnia scena rozwadowskiego Sokoła

Ogródek za budynkiem
Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”

Zapraszamy do ogródka RDK “Sokół” na cykl letnich, kameralnych koncertów pod chmurką. Zagrają dla nas:

24.07 / SOMETHINGSKI TRIO

SOMETHINGSKI TRIO to nowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów wielu miejscach w Europie i na świecie.
W 2020 roku nagrał pierwszą płytę zatytułowaną THINGS, a początkiem 2021 płyta ujrzała światło dzienne. Piosenka z tej płyty o tytule „Na Dolinach” w przeciągu tygodnia zawędrowała na pierwsze miejsce w Podkarpackiej Liście Przebojów. Płyta to dziesięć utworów w bardzo zróżnicowanej stylistyce od folku po rock przez dancingowe przeboje nawiązujące do lat 70 polskiej muzyki rozrywkowej.
Na rok 2022 zapowiedziana jest kolejna płyta, którą już promują dwa single „Holy, Holy” oraz „Od Północy Do Południa” – piosenka która już od kilkunastu tygodni gości na PSP Radia Rzeszów.
Nikodem choć sam o sobie mówi, że jest głównie perkusistą to ten album pokazuje wszechstronność, talent i wielką miłość do muzyki i świata. To świat jest jego największą muzą od lat, a zebrane przez lata doświadczenia i wspomnienia pozwalają mu stale tworzyć.
Występy na żywo to trio wyposażone w banjo, perkusje, kontrabas, skrzypce i kilka innych instrumentów. Energetyczne utwory przeplecione humorystycznymi zapowiedziami oraz wolniejszymi kompozycjami zapewnią wspaniały czas podczas występów Somethingski Trio

Skład:
Nikodem Soszyński – wokal, banjo, gitara, perkusja
Ola Jarosińska – skrzypce
Paweł Jarosiński – kontrabas

7.08 / T.ETNO

Muzykant, kompozytor, perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata (obecnie posiada ich ok. 300), producent i edukator – słowem człowiek orkiestra.
T.ETNO (Tomasz Drozdek) w swoim solowym projekcie muzycznym łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu.
W 2015 wydał dwie solowe płyty: DVD „Dźwięki (z) krypty” (multi-instrumentalny solo-act) oraz „(u)Twory” (album studyjny). Na obydwu wydawnictwach sam wykonał wszystkie partie instrumentalne, grając na kilkudziesięciu różnych instrumentach. Jego kompozycje pojawiły się już dwukrotnie w radiowych słuchowiskach w Trójce, reżyserowanych przez Barbarę Marcinik.
Poza działalnością solową muzyk jest członkiem poszerzonego składu Mumio oraz perkusistą w zespole Makabunda, grającym współczesne aranżacje polskich szlagierów okresu przedwojennego. Występuje również w etno-folkowym zespole Kalokagathos. Jest też związany z zespołami Canau (folk/acoustic rock – perkusjonalia, instr. etniczne), Jaktofonia (alternatywa – perkusjonalia, instr. etniczne) i Deliver_US (math-metal – perkusja). Prowadzi również pokazy instrumentów etnicznych, autorskie warsztaty muzyczne oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych.

20.08 / LUPERMAN

Michał Wójcik Luperman wrażliwy obserwator rzeczywistości, którego można spotkać przy Kładce Ojca Bernatka w Krakowie z całą swoją sceną. Kiedyś gitarzysta zespołu Via Rei, facet obdarzony wieloma talentami – dziś jak sam mówi: „Skończyłem na ulicy”.
Decyzja ta wymagała odwagi, ale tej Michałowi nie brakuje. Granie na „street`cie” to nie ujma na honorze, ani plama w bogatym muzycznym CV. Gdy poznałem Go, zespół Via Rei stanowił, moim zdaniem, czołówkę bandów, które dawały do myślenia, nie były czarno-białe.
Ta wielowymiarowość Lupermana jest Jego znakiem wodnym. wodnym. Nie dało się z zespołem? Daje radę sam. Wykorzystując dobrodziejstwa XXI wieku sam sobie zagra, zaśpiewa… a całość jest na wysokim poziomie i nie mam tu na myśli tylko względów technicznych. Poza wszystkim…łapcie Jego energię, zatrzymajcie się, posłuchajcie.
Będziecie bogatsi po tym spotkaniu….
/Tomek Buszewski – Radio Kraków/

GODZ. 20.00 / OGRÓDEK RDK “SOKÓŁ”
WSTĘP WOLNY

 

 

 


Źródło: MDK Stalowa Wola