Jechał z prędkością 144 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drogach krajowych nr 19 i 77. Funkcjonariusze ruchu drogowego systematycznie patrolują odcinki tych dróg. Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy jadącemu z prędkością 144 km/h w terenie zabudowanym.

Ulica Sandomierska w Nisku, będąca odcinkiem drogi krajowej nr 77, jest najczęściej zaznaczana przez mieszkańców na krajowej mapie bezpieczeństwa, jako zagrożona przekroczeniami prędkości przez kierowców. Z tego względu systematycznie jest uwzględniana w codziennej służbie policjantów ruchu drogowego i monitorowana pod kątem łamania przepisów prawa. Wczoraj funkcjonariusze kolejny raz czuwali nad bezpieczeństwem kierowców na tym odcinku drogi.

Tuż o godz. 20 zatrzymali do kontroli sportowego mercedesa. 25-letni kierowca pędził z prędkością 144 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 94 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Stalowej Woli i nałożyli na niego mandat karny.

Na drodze krajowej nr 77 na odcinku Nisko – Rudnik nad Sanem niżańscy policjanci w tym roku już kilkakrotnie zanotowali wysokie przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierowców. W maju br., na tym odcinku, prawo jazdy straciła na 3 miesiące kierująca audi, która jadąc przez Rudnik nad Sanem, miała na liczniku 120 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiety i nałożyli na nią mandat karny. Dwa tygodnie później, także w Rudniku nad Sanem, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkankę powiatu lubaczowskiego. 25-latka pędziła z prędkością 140 km/h, czyli miała o 90 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Młoda kobieta straciła uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców danego regionu. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie.

Źródło KPP Nisko