Areszt dla 42-letniego mieszkańca gminy Pysznica

Usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to zarzut, jaki usłyszał 42-letni mieszkaniec gminy Pysznica. Mężczyzna, podczas spotkania towarzyskiego ranił nożem dwóch swoich znajomych i uciekł. Został zatrzymany przez policjantów. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

W sobotę około godz. 22, policjanci ze Stalowej Woli interweniowali na jednej z posesji w miejscowości Pysznica. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do awantury, podczas której dwóch mężczyzn zostało ranionych nożem. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że jeden z mężczyzn ranił nożem dwóch mieszkańców Stalowej Woli, w wieku 40 i 41-lat, po czym uciekł z miejsca. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc medyczna.

Funkcjonariusze ustalili dane agresora i rozpoczęli jego poszukiwania. W tym czasie policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i ustalili świadków.

Jeszcze tej samej nocy, policyjny patrol, zatrzymał napastnika na jednej z ulic w Pysznicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy. 42-letni mieszkaniec gminy Pysznica usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zarzucany mu czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.