17-LATEK ODPOWIE ZA NIEZATRZYMANIE SIĘ DO KONTROLI I JAZDĘ MOTOCYKLEM BEZ UPRAWNIEŃ

Policjanci stalowowolskiej drogówki zatrzymali 17-latka, który kierując motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Powodem był brak prawa jazdy i zdemontowane tablice rejestracyjne. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

sobotę, policjanci wydziału ruchu drogowego, w trakcie patrolu terenu gminy Pysznica zauważyli motocyklistę, który jechał ul. Wolności bez tablicy rejestracyjnej.

Policjanci pojechali za pojazdem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący motocyklem, nie zastosował się do wydawanych poleceń nakazujących zatrzymanie i zaczął uciekaćW pewnym momencie zjechał w drogę leśną i po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą siedział 17 – letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Kierujący był trzeźwy. Jak tłumaczył, uciekał, gdyż obawiał się konsekwencji w związku z brakiem uprawnień do kierowania motocyklem, jak również zdemontowaną tablicą rejestracyjną.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.