Pijani kierowcy na drogach powiatu stalowowolskiego

Tylko przez weekend na drogach powiatu stalowowolskiego zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego rowerzystę. Rekordzista kierujący volkswagenem spowodował kolizję w miejscowości Musików. Miał ponad 3,7 promila alkoholu.

Podczas minionego weekendu, policjanci na terenie powiatu stalowowolskiego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców samochodów i 1 nietrzeźwego rowerzystę.W sobotę, przed godz. 7 na ul. Czarnieckiego zatrzymano do kontroli bmw. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 20-latka blisko 2 promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę, po godz. 9, w miejscowości Agatówka, policjanci podczas patrolu zauważyli poruszającego się drogą krajową cyklistę, pomimo znaku zakazującego wjazdu rowerów, ponadto styl jazdy rowerzysty wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,7 promila w jego organizmie. 62-latek został ukarany mandatem karnym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się być 27-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który kierując volkswagenem spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Miał w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 17, w miejscowości Musików. Kierujący volkswagenem najechał na tył peugeota, a następnie odjechał. Porzucił samochód, którym podróżował w miejscowości Jastkowice i ukrył się na jednej z posesji. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.