18-LATEK JECHAŁ BMW 120 KM/H. STRACIŁ PRAWO JAZDY.

Stalowowolscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h. 18-latek poniósł za to konsekwencje – stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

W sobotę, na ul. Wolności w miejscowości Pysznica, stalowowolscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przed godz. 21, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który pędził z prędkością 120 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 18-letni mieszkaniec Stalowej Woli.

Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych. Mężczyzna stracił również swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość, brawura i alkohol są najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, dlatego funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na tego typu wykroczenia. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.