Zabezpiecz swój rower

W związku ze zbliżającym się sezonem rowerowym Komenda Powiatowa Policji apeluje o prawidłowe zabezpieczenie rowerów przed kradzieżą.

W ostatnich tygodniach na terenie Stalowej Woli doszło do kilku kradzieży rowerów. Aby zapobiec utracie swojego jednośladu warto zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie. Należy pamiętać o tym, aby zamknięcie roweru posiadało patent – sama linka nie stanowi żadnej przeszkody dla złodzieja. Nie wystarczy jednak zapiąć, należy robić to w odpowiedni sposób, przeplatając zabezpieczenie przez ramę i koło do czegoś, co nie zostanie ukradzione z całym rowerem.

Ponadto rowery, z których nie korzystamy warto umieszczać w dobrze zabezpieczonych pomieszczeniach piwnicznych, boksach rowerowych czy mieszkaniach. Istotnym jest, aby udokumentować jaki numer ramy posiada rower, co ułatwia pracę policjantów w przypadku, gdy już do kradzieży doszło.

Nie bójmy się zwracać uwagi osobom, które w sposób nieodpowiedni zabezpieczają swoje rowery. Może dzięki temu taka osoba uniknie straty swojego pojazdu.


Źródło KPP Stalowa Wola