Uważajmy na oszustów

Stalowowolska Policja ponownie ostrzega przed oszustami. Dyżurny komendy odebrał sześć zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustwa „na wnuczka”. Z relacji zgłaszających, mieszkańców Stalowej Woli wynika, że ktoś zadzwonił do nich na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny informował, że jest sprawcą wypadku komunikacyjnego i potrzebne są pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Na szczęście nikt nie dał się oszukać. Niewykluczone jednak, że próby będą się powtarzać. Apelujemy o szczególną ostrożność.

Aby nie stać się ofiarą oszusta działającego metodą “na wnuczka” czy „na policjanta” – pamiętaj:

  • nigdy pochopnie nie przekazuj pieniędzy osobom podającym się za krewnych,
  • funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy,
  • zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc” kontaktując się bezpośrednio z osobami najbliższymi, a w przypadku rzekomych policjantów, z dyżurnym najbliższej jednostki Policji,
  • jeżeli ktoś zadzwoni do Ciebie z taką prośbą i istnieje podejrzenie, że jest to oszust, natychmiast powiadom policję.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, aby informowali rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie, które dotyczy osób starszych, mieszkających samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.

Źródło KPP Stalowa Wola