Uwaga kierowcy – ślisko na drogach!

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Dziś od rana na drogach naszego regionu panują bardzo trudne warunki, które mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że na jezdni jest bardzo ślisko. Padający śnieg, który zalega na drogach stwarza bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Okres zimowy to trudny czas, spędzający niejednemu kierowcy sen z powiek. Warunki na drodze wymagają od kierowców większego refleksu i wyobraźni. Aura, która towarzyszy nam w ciągu ostatnich godzin, utrudnia prowadzenie samochodu. Na drogach jest bardzo ślisko, a prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem.

Od rana na terenie powiatu staowowolskiego doszło juz do kilku kolizji drogowych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Źródło KPP Stalowa Wola