Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Zasady bezpieczeństwa na drodze, zachowania wobec osób obcych, a także bezpieczne zabawy w domu i na podwórku- to tematy spotkań stalowowolskich mundurowych z przedszkolakami. Dodatkowo funkcjonariusze podczas rozmów przypominali młodym uczestnikom ruchu, jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wzięli udział w spotkaniach z dziećmi z Przedszkola nr 11 w Stalowej Woli oraz przedszkolaków z „Chatki Misia”.

Policjantka podczas prezentacji multimedialnej przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz numer telefonu alarmowego. Ponadto omówione zostały zasady bezpieczeństwa przy kontakcie ze zwierzętami. Dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji na temat zasad w jaki sposób należy się zachować się podczas ataku groźnego i niebezpiecznego psa.

Spotkania z przedszkolakami to cykliczne działania policjantów wpisujące się w program profilaktyczny pod nazwa „Ostrożnie pies”, mający na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci miały dużo pytań dotyczących bezpieczeństwa, ale były też ciekawe jak wygląda praca policjanta.

Źródło KPP Stalowa Wola