Policjanci rozmawiali o mowie nienawiści

„WOLNI OD UPRZEDZEŃ. WOLNI OD PRZEMOCY” pod taką nazwą odbyła się wczoraj ogólnopolska konferencja. Wzięli w niej udział mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Spotkanie, odbywające się w formie on-line, zostało zorganizowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Udział w konferencji był wyjątkową okazją, aby w licznym gronie, pochylić się nad negatywnymi zjawiskami społecznymi, takimi jak mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści, czy nietolerancja. Podczas wykładów głos zabierali eksperci z wielu dziedzin, między innymi  psycholog, prawnik, oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w stanie spoczynku, ale również przedstawicielka młodzieży.

W drugiej części odbyła się debata, podczas której można było wysłuchać przedstawicieli trzech związków wyznaniowych. Był to – ks. dr  Adam Palion – doktor teologii Kościoła Rzymskokatolickiego, dr Jabbar Koubaisy – Sekretarz Rady Naczelnej ligi Muzułmańskiej w Polsce, Włodzimierz Kac – Przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach.

Debata służyła wspólnemu wypracowaniu rozwiązań dotyczących zapobieganiu mowie nienawiści oraz tego, jak odnaleźć to co nas łączy, a nie dzieli. W konferencji udział wzięło około 700 osób z całej Polski, dodatkowo łącząc się on-line, uczestnicy mieli możliwość komentowania przebiegu debaty oraz zadawania pytań ekspertom.

Źródło KPP Stalowa Wola