Piątek na drogach powiatu stalowowolskiego

Policjanci wydziału ruchu drogowego ze Stalowej Woli zatrzymali trzech rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Rekordzista miał ponad 3 promile. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy kierowcy kii, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził z prędkością 132 km/h. Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności zdarzenia z udziałem 9-letniego chłopca.

W piątek po godz. 8 rano, w Stalowej Woli, na ul. Sandomierskiej policjanci zatrzymali do kontroli 55-letniego rowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Po godz. 9, w miejscowości Pysznica, został zatrzymany do kontroli drogowej kolejny rowerzysta. Badanie alkomatem wskazało, że był po użyciu alkoholu. Na 49-latka został nałożony mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Po godz. 11, na ul. Podskarpowej, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kię. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierujący kią jechał z prędkością 132 km/h. Mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy, ale także został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi.

Pięć godzin później, na Alejach Jana Pawła II, uwagę policjantów zwrócił kierujący jednośladem, który jadąc ścieżką rowerową, stracił równowagę i się przewrócił. Podczas pomocy przy wstawaniu od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli alkohol.  Badanie potwierdziło, że 54-latek był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan w jakim znajdował się mężczyzna i jego bezpieczeństwo, został przekazany pod opiekę osobie najbliższej. Teraz za swoje zachowanie 54-latek będzie odpowiadał przed sądem.

Stalowowolscy policjanci wyjaśniają także okoliczności wypadku, do jakiego doszło około godz. 16, na ul. Dmowskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 9-latek wybiegając zza zaparkowanych pojazdów uderzył w przedni błotnik przejeżdżającego fiata. Badanie alkomatem kierowcy fiata wykazało, że był trzeźwy. Chłopiec został przewieziony do szpitala.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy mandatem, który wynosi – do 0,5 promila alkoholu w organizmie – 1000 złotych, a powyżej 0,5 promila, to 2,5 tysiąca złotych.

Źródło KPP Stalowa Wola