Nietrzeźwy kierujący toyotą stracił prawo jazdy

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierującego toyotą. 63-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia.

W sobotę po godz. 23 policjanci patrolujący teren miasta zauważyli pojazd marki Toyota, który nie miał włączonych świateł. Ponadto styl jazdy kierującego i gwałtownie wykonywane przez niego manewry wskazywać mogły, że jest pod wpływem alkoholu. Na ul. Okulickiego funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia interweniujących policjantów. Kierujący miał ponad promil alkoholu w swoim organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.

Źródło KPP Stalowa Wola