Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 – Aktualności

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwala na powolny powrót do normalności. Od jutra, 15 maja zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zniesiony będzie m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Będziemy mogli także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że nadal pozostanie konieczność zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

W związku z utrzymującym się niskim poziomem zakażeń, od 15 maja nastąpi stopniowe luzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Od jutra będziemy mogli m.in. wyjść na świeże powietrze bez zakrywania maseczką nosa i ust, zjeść w restauracyjnych ogródkach czy pójść do kina na świeżym powietrzu.

Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. W dalszym ciągu obowiązują również zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.  

Pamiętajmy, że prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi, nie tyko chroni nas, ale także innych. Policjanci nadal będą kontrolować obowiązujące obostrzenia zawiązane z pandemią koronawirusa.

Aktualne zasady bezpieczeństwa oraz obowiązujące obostrzenia.

Źródło KPP Stalowa Wola