Dzień Przedsiębiorczości w stalowowolskiej komendzie

Na czym polega praca policjantów na co dzień, dlaczego jest to służba i czy warto zostać policjantem? To jedynie część z wielu tematów, które zostały omówione w trakcie spotkania z młodzieżą odwiedzającą naszą jednostkę podczas XVI edycji Dnia Przedsiębiorczości.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Posterunku Policji w Zaklikowie po raz kolejny włączyli się w akcję promowania zawodu policjanta poprzez udział w organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości – XVI Dniu Przedsiębiorczości. Uczniowie odwiedzający jednostkę policji zapoznawali się ze specyfiką wykonywania zawodu policjanta i informacjami o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu na wybranych stanowiskach służbowych. Stalowowolską policję odwiedziła młodzież z LO im. KEN w Stalowej Woli, ZSO nr 2 w St. Woli, ZSP nr 3 w St. Woli i ZSO w Zaklikowie.

Program „Dzień Przedsiębiorczości” ma pomóc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozwoliła skonfrontować im wyobrażenia z rzeczywistością i pokazała na czym polega służba w Policji.


Źródło KPP Stalowa Wola