Dzień Bezpiecznego Internetu ze stalowowlską młodzieżą

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej stalowowolskiej policji przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczące zjawiska “cyberprzemocy”. W piątek policjanci uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli w związku z obchodami “Dnia Bezpiecznego Internetu”.

Funkcjonariusze stalowowolskiej komendy – st. sierż. Katarzyna Wieczorek i asp. szt. Robert Kotwica przeprowadzili spotkania z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Zaleszanach i Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli. Rozmawiali o zjawisku cyberprzemocy. Uczestnicy spotkania z uwagą słuchali o jej formach, odpowiedzialności prawnej oraz o zasadach postępowania w przypadku styczności ze sprawcą, jak też ofiarą cyberprzemocy. Celem działań jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Podsumowaniem tych działań był udział st. sierż. Katarzyny Wieczorek w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanych przez Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, gdzie poprowadziła prelekcję  pn. “Cyberprzemoc”. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac uczniów nagrodzonych w konkursie informatyczno – graficznym.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu “Safer Internet” w naszym kraju. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI w bieżącym roku są także Facebook Polska oraz Google Polska. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Co roku organizatorzy zachęcają inne podmioty do realizowania w miesiącu lutym lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.


Źródło KPP Stalowa Wola