„Bezpieczne wakacje” ze stalowowolską Policją

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej kolejny tydzień spędzają na edukacji dzieci i młodzieży przebywającej na obozach i koloniach na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas ostatnich pięciu dni, funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami zorganizowanych form wypoczynku m.in. w Campusie „Naukowy Zawrót Głowy”. Na prośbę opiekunów, policjanci byli wyposażeni w zestaw do daktyloskopii, a dzieci mogły wykonać odcisk swych linii papilarnych. Ponadto mundurowi odwiedzili wypoczywających na obozie harcerskim w miejscowości Zaklików, uczestników półkolonii w Jastkowicach oraz odpoczywających nad zalewem w Zaklikowie.

Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku w górach, nad wodą i na podwórku, promując akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 

Z uwagi na panujące wysokie temperatury, policjanci kontrolowali również niestrzeżone zbiorniki wodne, gdzie mogły przebywać osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych.

Źródło KPP Stalowa Wola