Bezpieczne wakacje – spotkania z dziećmi i młodzieżą

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy dla dzieci i młodzieży szkolnej zarówno tej, która wyjedzie na kolonie, jak i tej pozostającej w swoim miejscu zamieszkania. Policja jak co rok podejmuje działania, których głównym celem będzie zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia czyhające na uczestników zorganizowanego i niezorganizowanego wypoczynku. Działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje” będą miały charakter prewencyjny i edukacyjny.

Stalowowolscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkolną z terenu naszego powiatu, aby rozmawiać o zbliżającym się okresie wakacyjnym. Podczas spotkań poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem w trakcie letniego wypoczynku. Zwracano szczególna uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialnego zachowania nad wodą oraz o sposobie zachowania się w kontaktach z osobami obcymi.

Mundurowi spotkali się również z młodzieżą, która wyruszy na wakacyjny wypoczynek do Hiszpanii w ramach tza. “wymiany uczniowskiej”. Policjanci przypomnięli tej grupie jak ważnym jest stosowanie się do zaleceń i sugestii swych opiekunów goszcząc w obcym kraju.

W ramach programu “Bezpieczne wakacje” policjanci bedą kontynuować swe działania. Odwiedzane będą kolejne przedszkola i szkoły, by przypominać najmłodszym, że przy rozważnym zachowaniu wakacje można spędzić bezpiecznie i miło.

Źródło KPP Stalowa Wola