Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolska policją

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, stalowowolscy policjanci odwiedzają przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkół podstawowych. Policjanci rozmawiają z najmłodszymi przede wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Stalowowolscy policjanci, wzorem lat ubiegłych, od początku września odwiedzili już kilkanaście szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Stalowej Woli i gmin ościennych, prowadząc spotkania z najmłodszymi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.  

Mundurowi podczas wizyt zapoznają najmłodszych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Uczą dzieci m.in. jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, tłumaczą istotę noszenia elementów odblaskowych, przypominają im numery alarmowe i zasady ich używania. Tłumaczą również, jak powinny zachować się w sytuacji, gdy zostaną zaczepione przez obce osoby.  

Część dzieci miała również możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności, udając się, pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem policjantów, na najbliższe przejścia dla pieszych.

Mundurowi podczas spotkań przekazywali dzieciom opaski odblaskowe.

Źródło KPP Stalowa Wola