Zabezpieczaliśmy 27. Finał WOŚP – w powiecie stalowowolskim było bezpiecznie

Zakończył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mając na względzie bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy do akcji włączyli się także stalowowolscy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz porządek publiczny w trakcie tegorocznego finału.

Osoby kwestujące były wyposażone w odpowiednie identyfikatory z hologramem oraz puszki zabezpieczone banderolami. Poza zbiórką pieniędzy można było uczestniczyć w licytacjach przedmiotów zebranych przez stalowowolski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez całą niedzielę na ulicach Stalowej Woli, służbę pełniła zwiększona liczba policyjnych patroli, które czuwały nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy. Wcześniej osoby te zostały przeszkolone w zakresie bezpiecznego zachowania podczas kwestowania.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych było wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych. Kwesta na terenie powiatu stalowowolskiego przebiegła spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów związanych z 27. Finałem.

Źródło KPP Stalowa Wola