Z seniorami o bezpieczeństwie

Jak ustrzec się przed oszustami, czy jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym i wielu innych tematach, związanych z bezpieczeństwem, rozmawiał z seniorami policyjny profilaktyk. Spotkanie odbyło się w Dziennym Domu Seniora w Stalowej Woli.

Asp. szt. Robert Kotwica z zespołu do spraw profilaktyki społecznej spotkał się wczoraj z seniorami z Dziennego Domu Seniora + przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Policjant przekazał informacje o mechanizmach działania sprawców oszustw, w szczególności działających metodą  „na wnuczka” i „na policjanta”. Informował jak można się ustrzec przed takimi oszustwami. Przekazał również słuchaczom numer telefonu pod którym można werfikować dane „rzekomego” policjanta oraz informacje dotyczące Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

W trakcie spotkania promował również „Pakiet S.O.S.”, czyli kopertę z formularzem zawierającym niezbędne informacje osobowe i zdrowotne, która umieszczona w miejscu widocznym w domu starszej, samotnie mieszkającej osoby, może w sytuacji zagrożenia życia, skutecznie pomóc służbom ratowniczym w działaniu.

Spotkanie było również okazją do przekazania materiałów profilaktycznych w formie ulotek.

Źródło KPP Stalowa Wola