Wsiedli za kierownicę, mimo że byli pijani

Tylko w miniony weekend, na ulicach Stalowej Woli, zatrzymano trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich miało po ponad 3 promile alkoholu. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety mimo licznych apeli o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, nadal mamy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością ze strony kierujących. Przykładem tego jest trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu.

W piątęk po godz. 22, na ul. Żwirki i Wigury został zatrzymany do kontroli pojazd marki Fiat. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący nim może być pod wpływem alkoholu. Badanie siedzącego za kierownicą fiata, 23-letniego mieszkańca Niska, wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę przed godz. 2. Również i w tym przypadku dyżurny otrzymał informację, że kierujący mazdą może być pijany. Alkomat wskazał w organizmie 33-letniego obywatela Ukrainy ponad 3 promile alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy został zatrzymany w niedzielę przed godz. 4. Uwagę policjantów przykuł kierujący renault, jadacy ul. Okulickiego, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Kierującym okazał się 40-letni obywatel Mołdawii. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, po opuszczeniu pojazdu miał problem z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, pobrano od niego krew do badań.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujących zajmie się sąd.

Źródło KPP Stalowa Wola