W terenie zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h

Policjanci stalowowolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę porsche, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 125 km/h. 37-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, policjanci wydziału ruchu drogowego na terenie Stalowej Woli prowadzili kontrolę pojazdów, pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Przed godz. 11, na Alejach Jana Pawła II zauważyli pędzące z dużą prędkością porsche. Funkcjonariusze wykonali pomiar i urządzenie wykazało, że kierowca poruszał się w terenie zabudowywanym z prędkością 125 km/h. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego.

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.  

Brawura i prędkość – te elementy za kierownicą często prowadzą do tragedii. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników dróg.

Źródło KPP Stalowa Wola