Stalowowolscy policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Pod czujnym okiem mundurowych, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli zdawali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Młodzi kierowcy musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także ich praktycznym zastosowaniem na drodze.

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą najpierw nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli asp. szt. Robert Kotwica z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz sierż. szt. Marta Ważny z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wśród uczniów egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek 10 lat i wykazali się niezbędnymi umiejętnościami podczas zajęć szkolnych z przepisów prawa ruchu drogowego. W trakcie egzaminu dzieci wykazały się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

Serdecznie gratulujemy im uzyskania pierwszych uprawnień.

Źródło KPP Stalowa Wola