Średniowieczna gra planszowa – …odkurzamy biblioteczne półki

Średniowieczna gra planszowa - …odkurzamy biblioteczne półkiZapraszamy dużych i małych do skorzystania z gry planszowej w wersji max, dostępnej na I piętrze Biblioteki Głównej, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. A gra dotyczy życia w średniowiecznej Polsce. Gracz może zostać rycerzem, obrońcą króla, skrybą albo spotkać się ze smokiem…Zachęcamy również do obejrzenia dwunastu prezentacji i filmików, uzupełniających średniowieczną grę, w których przedstawiamy m. in. inscenizację pasowania na rycerza, ubiory księżniczek i królowych, mozolną pracę skryby, dzieje pieczęci królewskiej, instruktaż wykonania inicjału w rękopisie, witrażu czy średniowiecznych ciasteczek szczęścia.

Wszystkie propozycje są dostępne na kanale Youtube i profilu facebookowym biblioteki.

Gra jest dostępna dla wszystkich, w godzinach otwarcia biblioteki, czyli od 9:00 do 19:00 i przewiduje od jednego do czterech graczy. A jeśli już Państwo ukończycie grę o tematyce średniowiecza, to proponujemy szachy i chińczyka. Poniżej prezentujemy zainstalowanie naszej gry w bibliotece. Zabawny filmik przygotował zaprzyjaźniony z MBP „Stalowa Wola – Dokumentacja Miasta – Fotografia Rafał Bieńkowski”.

___________________________

Działanie „Średniowieczna gra planszowa” zrealizowano w ramach zadania „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki”, w programie „Partnerstwo dla książki 2021”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego – Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Żródło MBP Stalowa Wola