Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

Kolejny raz policyjni profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wzięli udział w spotkaniach z młodzieżą, aby edukować i przestrzegać. Pogadanki dotyczyły głównie zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.

W sobotę, st. sierż. Marta Ważny wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w Charzewicach. Celem spotkania było przybliżenie pracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na miejscu zdarzenia drogowego. Młodzież dowiedziała się jak wygląda współpraca z innymi służbami ratowniczymi. Ponadto policjanci przekazali kilka cennych informacji dotyczących własnego bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności ratowniczych.

Wczoraj policyjni profilaktycy w Szkole Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli spotkali się z uczniami starszych klas. W formie prezentacji multimedialnej młodzież uzyskała informacje o rodzajach zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających oraz o ich skutkach. Podczas spotkania nawiązano do ogólnopolskiej kampanii o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Policjantka przestrzegała młodzież przed zażywaniem narkotyków, gdyż niejednokrotnie są one przyczyna różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

Źródło KPP Stalowa Wola