Spotkania online z najmłodszymi

Stalowowolscy policjanci rozpoczęli spotkania z najmłodszymi w ramach projektu „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną prelekcje odbywają się wirtualnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli rozpoczęli realizuję projekt pn. „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, który skierowany jest do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Jego założeniem jest przekazanie najmłodszym najistotniejszych treści w pięciu obszarach tematycznych: bezpieczeństwo na drodze, w szkole, w cyberprzestrzeni, w domu oraz podczas zabawy.

Wczoraj policjant Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, asp. szt. Robert Kotwica wirtualnie spotkał się z uczniami dwóch pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli. Podczas prelekcji funkcjonariusz przekazał dzieciom najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w domu. Policjant z dziećmi będzie spotykał się kilkakrotnie za każdym razem poruszając inny blok tematyczny. Podczas spotkań towarzyszyła mu policyjna maskotka.

Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie przez cały rok szkolny.  

Źródło KPP Stalowa Wola