Rozstrzygnięto konkurs “Bezpieczne wakacje 2020” na szczeblu powiatowym

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli wyłoniono zwycięzców konkursu “Bezpieczne wakacje 2020” na szczeblu powiatowym. Członkowie komisji wybrali 9 prac, które wezmą udział w wojewódzkim etapie konkursu.

Konkurs „Bezpieczne wakacje” jest jedną z form popularyzowania bezpiecznego zachowania, ograniczania przestępczości i demoralizacji dzieci oraz młodzieży. Jednym z jego celów jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

W tym roku w ramach konkursu do stalowowolskiej komendy trafiły 163 prace plastyczne, z czego komisja, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką, estetykę wykonania, pomysłowość oraz samodzielność wykonania pracy, wyłoniła zwycięzców. Najlepszymi okazali się:

w kategorii 6-9 lat:

1.  Hanna Domin – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kotowej Woli
2.  Aleksandra Krawczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli
3.  Nikola Wilk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli

w kategorii 10-12 lat:

1.  Nikola Pasek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli
2.  Izabela Idec – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kotowej Woli
3.  Zuzanna Lesiczka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli

w kategorii 13-15 lat:

1.  Julia Bełzak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastkowicach
2.  Aleksander Mokrzyszewski – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Stalowej Woli
3.  Gabriela Korona – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Stalowej Woli

Nagrody dla autorów zwycięskich prac zostaną dostarczone przez policjantów bezpośrednio do szkoły, do której uczęszczają. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zwycięskie prace zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie wezmą udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

Źródło KPP Stalowa Wola