Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

Rozpoczęły się wakacje. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego wypoczynku, a w szczególności dzieci, stalowowolscy policjanci, jak co roku prowadzą działalność profilaktyczną. Biorąc udział w piknikach, spotkaniach na półkoloniach oraz w innych miejscach gdzie zorganizowany jest wypoczynek dla dzieci, dbają aby wakacje były bezpieczne.

Stalowowolscy policjanci wraz z rozpoczęciem wakacji rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w zorganizowanych formach wypoczynku. W tym tygodniu funkcjonariusze uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Była do okazja do zainaugurowania działań „Bezpieczne wakacje 2021” i  „Kreci mnie Bezpieczeństwo nad wodą”.  W spotkaniu uczestniczyli policyjny profilaktycy. Podczas pikniku można było spotkać również policjantów z patrolów rowerowych i policjantów na quadach. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji oraz zorganizowano konkursy.

Funkcjonariusze skorzystali również z zaproszenia Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli oraz Niepublicznego Przedszkola „Bąbelkowo””. Spotkania były okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego spędzania wakacji.

Przez cały okres wakacji policjanci odwiedzać będą miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu stalowowolskiego i przypominać o tym, jak spędzić bezpiecznie czas wolny. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku.

W ramach wakacyjnych działań funkcjonariusze odwiedzają również punkty sprzedaży alkoholu – sklepy spożywcze, monopolowe czy puby. W miejscach, gdzie przeprowadzano kontrole funkcjonariusze przekazywali ulotki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Mundurowi uczulają sprzedawców, że nie zawsze wygląd klienta oznacza jego pełnoletność. Kontrole prowadzone były wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Źródło KPP Stalowa Wola