Rowerzysto – uważaj na drodze!

Rowerzyści często zapominają o zasadach ruchu drogowego zarówno podczas włączania się do ruchu na jezdni, czy też na drogach dla rowerów. Kierujący jednośladami, to ta część użytkowników dróg, która szczególnie jest narażona na poważne w skutkach wypadki.

W związku z rozpoczynającym się sezonem rowerowym, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli apeluje do rowerzystów o rozwagę, zarówno podczas poruszania się po jezdni, poboczu, czy też drodze dla rowerów.

Do policjantów docierają niepokojące sygnały, mogące świadczyć, iż większość kierujących jednośladami nie zwraca uwagi na sygnały i znaki drogowe, nie tylko te pionowe, ale również poziome. W związku z tym patrole rowerowe, będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Rowerzyści muszą pamiętać, że ich bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nich samych i od tego, w jaki sposób będą respektować przepisy.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze, przestrzeganiu zasady ograniczonego zaufania oraz ustępowaniu pierwszeństwa przejazdu.


Źródło KPP Stalowa Wola