Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, wspólnie z policjantką Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Stalowej Woli.

Grupa dzieci z Przedszkola nr 7 w Stalowej Woli odwiedziła w poniedziałek stalowowolską komendę. Podczas spotkania w trakcie pogadanki, policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady ogólnie pojętego bezpieczaństwa, omówili różnego rodzaju zagrożenia, na które dzieci są szczególnie narażone np. podczas spotkania z osobą nieznajomą czy agresywnym psem. Przypomniane zostały zasady, co w takiej sytuacji należy robić i jak się zachować. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego ze stalowowolskiej komendy przekazała niezbędne informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedszkolaki mogły zobaczyć wyposażenie policjantów wykorzystywane w codziennej służbie, jak również wykorzystywane do zabezpieczeń imprez masowych. Największą atrakcją spotkania była jednak możliwość zobaczenia radiowozów policyjnych, wejścia do jego wnętrza, co sparwiło, że choć przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak policjanci. Wszyscy uszestnicy spotkania otrzymali z rąk policjantów kolorowanki, nawiązujące do tematyki spotkania. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Źródło KPP Stalowa Wola