Pomóżmy uchronić przez zamarznięciem

Termometry od kilku dni wskazują coraz niższą temperaturę. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policjanci przypominają – aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer 112. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Należy pamiętać, że szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na osoby bezdomne, starsze, a także osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W tym okresie wzmożone działania prowadzą również policjanci, którzy podczas codziennej służby sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane, opuszczone budynki, ogródki działkowe. Funkcjonariusze starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna.

Policja apeluje!
Zawsze, kiedy widzimy kogoś śpiącego na ławce, osobę wyraźnie zamroczoną alkoholem, osobę bezdomną czy osobę, która znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu z uwagi na niskie temperatury wzywajmy Policję. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza zimą mogą potrzebować naszej pomocy. 

Źródło KPP Stalowa Wola