Policjanci szkolili wolontariuszy WOŚP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli przeszkolili blisko 200 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze zadbają także o bezpieczeństwo uczestników XXVII finału.

13 stycznia 2019 roku ruszy XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach pojawią się wolontariusze zbierający pieniądze. Aby cała impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie, policjanci w naszym powiecie czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników finału.   W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy stalowowolscy policjanci, zajmujący się profilaktyką społeczną, w miniony wtorek przeszkolili blisko 200 wolontariuszy. Policjanci informowali, jak zachować się w sytuacji zagrożeń, które mogą wystąpić w związku z prowadzeniem zbiórki pieniężnej.   W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących, apelujemy, aby zachowali rozsądek. W szczególności należy:

  • unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
  • nie chodzić samotnie, datki należy zbierać w towarzystwie innych osób;
  • w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
  • jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
  • w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Otoczmy opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej, aby dzieci kwestowały pod opieką dorosłych.


Źródło KPP Stalowa Wola