Policjanci stalowowolskiej komendy ocenili wiedzę uczniów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, we współpracy z Automobilklubem, Starostwem Powiatowym oraz WORD w Tarnobrzegu, zorganizowali eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs zorganizowano dla szkół podstawowych. Wraz z nim, odbyły się eliminacje powiatowe do Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat stalowowolski w kolejnych etapach.

We wtorek na terenach miasteczka ruchu drogowego przy Stowarzyszeniu “Przyjazna Dłoń” w Stalowej Woli, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test wiedzy, zadanie z zakresu pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych.

W I kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastkowicach, zaś w II kategorii wiekowej Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbydniowie.

Natomiast uczestnicy eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego rywalizowali na terenie Automobilklubu Stalowa Wola w środę. Rywalizujące drużyny rozwiązywały test wiedzy. Zwyciężyła drużyna z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Zwycięzcy będą reprezentować powiat stalowowolski w kolejnych etapach. Puchary i nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Celem tego typu turniejów jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności.


Źródło KPP Stalowa Wola