Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jastkowicach

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli odwiedzili wczoraj dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jastkowicach. Podczas spotkania z uczniami klas I-VII policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa – także w ruchu drogowym.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – do VII. Policjanci przedstawiali zasady, jakich należy przestrzegać w ruchu drogowym, zasady poruszania się na przejściach dla pieszych, ale także podczas jazdy rowerem czy hulajnogą w tym elektryczną. Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego st. sierż. Marta Ważny omówiła przepisy prawa, które regulują poruszanie się rowerem i hulajnogą elektryczną, wskazała komu wolno z niej korzystać, przypomniała również o obowiązkowym wyposażeniu roweru. Uczniowie podczas symulacji przypominali sobie jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych.

Na spotkaniu asp. szt. Robert Kotwica z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologi, przybliżył też bezpieczne zachowania najmłodszych wobec zwierząt. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań.

W działaniach wzięło udział 150 uczniów wraz z opiekunami. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to jeden z priorytetów w działaniach prewencyjnych policjantów, dlatego takie spotkania będą kontynuowane.

Źródło KPP Stalowa Wola