Policjanci na rowerach i quadach będą patrolować stalowowolskie ulice

W ubiegłym tygodniu, po raz pierwszy w tym sezonie na ulicach Stalowej Woli oraz terenach rekreacyjnych pojawili się policjanci na jednośladach i quadach. Policjantów można spotkać głównie w parkach, na uliczkach osiedlowych, ogródkach działkowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Patrole przede wszystkim będą sprawdzać zachowanie pieszych i rowerzystów, a także osób aktywnie spędzających wolny czas na rolkach czy hulajnogach.

Na terenie Stalowej Woli po raz pierwszy w tym sezonie, można spotkać policjantów na rowerach i quadach. Te środki transportu doskonale sprawdzają się tam, gdzie trudno jest dotrzeć radiowozem.

Służbę z wykorzystaniem tego typu sprzętu policyjnego pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Głównym zadaniem patroli rowerowych jest pilnowanie porządku na terenie całego miasta oraz na terenach rekreacyjnych. Policjanci na jednośladach przemieszczają się trasami rowerowymi, parkiem miejskim, można je spotkać również na terenach nadsańskich błoni czy w rejonach placów zabaw i osiedli.  Policjanci  reagują na wszelkie wykroczenia porządkowe, zwracają też uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zarówno przez pieszych jak i przemieszczających się jednośladami.

Patrole na quadach kierowane są przede wszystkim na tereny ogrodów działkowych jak również tereny wzdłuż rzeki San, oraz rejony „dzikich” kąpielisk. Policjanci podczas patroli rozmawiają również z działkowcami, przypominają im o zagrożeniach i udzielają porad jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Ten sposób pełnienia służby umożliwia również mieszkańcom bezpośredni kontakt z policjantami. Osoby zainteresowane mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

 

Źródło KPP Stalowa Wola