Policjanci kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych

Stalowowolscy policjanci nie czekają, aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesiennym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

W nocy temperatura powietrza już znacznie się obniża. To sygnał dla policjantów, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie. Wczoraj stalowowolscy policjanci przeprowadzili kontrole kilku miejsc na terenie miasta, gdzie mieli przebywać bezdomni. Podczas sprawdzeń ujawnili jedną osobę, która pomimo przeprowadzonej rozmowy, nie chciała skorzystać z oferty pomocowej udania się do schroniska.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową, nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję poprzez m.in. skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sygnał zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy innej osobie.

Źródło KPP Stalowa Wola