Policja ostrzega przed oszustami!

Policja ostrzega przed oszustwami „na wnuczka” czy “na policjanta”. Tylko od poniedziałku stalowowolska policja została poinformowana o 5 przypadkach prób wyłudzenia pieniędzy. W związku z tym apelujemy o szczególną ostrożność!

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie, często wykorzystywaną przez nich metodą jest oszustwo „na policjanta”, bądź “funkcjonariusza CBŚP”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze, zwłaszcza od seniorów.

Przypominamy: Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy przekazane nam informacje. Sprawdzajmy, czy ich intencje są szczere. W razie wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji lub zadzwońmy na alarmowy numer 997.  Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie im dużej ilości pieniędzy. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.


Źródło KPP Stalowa Wola