Piknik Rodzinny pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”

Wczoraj, policjanci z Zespoły Profilaktyki Społecznej i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez OSP w Dzierdziówce. W trakcie pikniku funkcjonariusze edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.

W trakcie plenerowej imprezy na stoisku profilaktycznym wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei ze Stalowej Woli propagowano bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku nawiązując do ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje”.

Dla dzieci zorganizowano konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Każdy z uczestników mógł wejść do policyjnego radiowozu, zobaczyć wyposażenie policjantów i funkcjonariuszy SOK oraz porozmawiać z mundurowymi. 

Przygotowane stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, ale również i dorosłych. Działania profilaktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz pokazy ratownictwa gaśniczego organizowały licznie przybyłe jednostki OSP z terenu Gminy Zaleszany. Materiały profilaktyczne przekazano wszystkim zainteresowanym uczestnikom zabawy.

Źródło KPP Stalowa Wola