Odpowie za krótkotrwałe użycie samochodu i kierowanie nim pod wpływem alkoholu

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Zaleszany, podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie nim pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Teraz za swoje czyny 19-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 16, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu markiki Volkswagen Polo sprzed sklepu w miejscowości Kępie Zaleszańskie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że skradziony pojazd wjechał w drzewo i został porzucony. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny podejrzanego o kierowanie tym pojazdem, którego personalia wskazał właściciel pojazdu. Po krótkiej penetracji terenu policjanci zatrzymali 19-latka. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2,5 promila. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Jak ustalono, właściciel volkswagena pozostawił samochód przed sklepem. Samochód miał wyłączony silnik, a w pojedzie zostały zapasowe kluczyki. 19-latni mieszkaniec gminy Zaleszany wykorzystał ten fakt, wsiadł do pojazdu i odjechał nim. Kiedy właściciel samochodu zorientował się co się stało, poprosił znajomego o pomoc i jego samochodem udali się w poszukiwaniu skradzionego pojazdu. Mężczyźni podjęli próbę zatrzymania volkswagena, jednak temu udało się odjechać. Jakiś czas później zauważyli porzucone i uszkodzone auto.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Stalowa Wola