Obóz klas policyjnych z udziałem stalowowolskich policjantów

Stalowowolscy policjanci uczestniczyli w obozie klas policyjnych z Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli. Uczniowie pod okiem funkcjonariuszy doskonalili swoje umiejętności. Obóz zakończył się wizytą uczniów na dniach otwartych w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie.

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, od wielu lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 im. W. Sikorskiego w Stalowej Woli, gdzie w klasach o profilu policyjnym realizowany jest specjalny program nauczania. W ramach współpracy zajęcia prowadzą tam również funkcjonariusze ze stalowowolskiej jednostki. Uczniowie klas o profilu policyjnym biorą czynny udział w licznych akcjach profilaktycznych organizowanych przez tutejszą jednostkę.

Od 22 maja do 25 maja br. funkcjonariusze wzięli udział w obozie zorganizowanym dla klas mundurowych. Uczniowie pod okiem policjantów doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia obejmowały m.in. techniki interwencji, ruch drogowy, daktyloskopię, oględziny miejsca zdarzenia. Uczniów odwiedzili policjanci Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Uczestnicy spotkali się również z przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował pokaz tresury. Zwieńczeniem obozu był udział w dniach otwartych na rzeszowskim oddziale prewencji.

Podkreślić należy, że tego typu wydarzenia mają charakter nie tylko edukacyjny, ale również mają na celu promocję służby w Policji, a tym samym przyczyniają się do podjęcia decyzji o wyborze w przyszłości zawodu policjanta.

Źródło KPP Stalowa Wola