Nietrzeźwi kierowcy w powiecie stalowowolskim

Tylko w ten weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

W nocy, z piątku na sobotę do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o nietrzeźwym kierującym pojazdem marki Fiat na ul. Przemysłowej. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon i zatrzymali wskazany pojazd. 51-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości, a wynik badania wyniósł 1,95 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotnie przedpołudnie podczas kontroli drogowej citroena policjanci przebadali kierującego pojazdem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie 52-letniego kierowcy wykazało 1,6 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do obsługi kolizji drogowej. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Jeden z nich, 33-letni kierujący, okazał się być w stanie nietrzeźwości wynoszącym 3,75 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz osadzono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych stalowowolskiej komendy, gdzie czeka na wyjaśnienie sprawy.

Wszyscy kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Źródło KPP Stalowa Wola