Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki zgłoszeniu świadka

Właściwa postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwej kierującej. Kobieta, która kierowała peugeotem miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 52-latki zadecyduje sąd.

W niedzielę, przed godz. 20, dyżurny stalowowolskiej Policji otrzymał informację o niebezpiecznej jeździe kierującego peugeotem, który wjechał do Stalowej Woli od strony Niska. Zgłaszająca podejrzewała, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zauważyli podany w zgłoszeniu pojazd. Funkcjonariusze zatrzymali peugeota do kontroli. Kierującym okazała się 52-letnia kobieta, mieszkanka Stalowej Woli. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kobieta za swoje zachowanie będzie odpowiadała przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło KPP Stalowa Wola